Ponožky vystavené na odiv už nejsou módním faux pas

Jsme tady zase a tentokrát máme pro vás pár postřehů, které vám mohou zvýšit vaši společenskou reputaci. Bílé ponožky v sandálech jsou zaručená módní sebevražda. To každý ví, dokonce i ten, kdo módním trendům příliš nepodléhá. Pokud ale sandály vyhodíte z okna a rozhodnete se pro barevné nebo vzorované ponožky, tak to bude jiné kafé. Tento zábavný prvek dodá vašemu outfitu skutečnou šťávu. Barevné ponožky jsou skvělé pro dámy i pány všech věkových kategorií, tak zahoďte stereotyp a ukažte se.

Netradiční školní den

Pokud jste mladá rošťácká studentka a nevadí vám, že na vás ten den ve škole budou všichni zírat, tak zkuste následující kombinaci. Nahoďte baby pink bomber, k tomu slušivé černé šatičky s límečkem doplněné o kožený batůžek, plátěné tenisky na vysoké platformě a ponožky SOXIT space pink. Tento módní typ je určen pro rebelky, které rády experimentují a nebojí se to všem ukázat.

Veselá pracovní schůzka

Pánové často podceňují malé detaily, které ale mohou zcela změnit tvář celého outfitu. Dokonce tak nicotná věc jako je barva ponožek může zvýraznit osobnost svého nositele. Konzervativní model s kravatou se může rázem změnit na vtipný a neotřelý. Je však důležité se řídit několika základními pravidly. Nesnažte se kombinovat barvu ponožek s barvou obleku nebo bot. Naopak! Jděte proti proudu a zkoušejte různé barevné kombinace. Tmavě modrá a fialová. Černá a zelená. Šedá a červená. Zkuste také sjednotit barvu ponožek s aktuálním obdobím, například oranžové na Halloween, zelené na Den sv. Patrika, nebo červenozelené či s perníčky na Vánoce. Není v tom až taková věda.

Kdo se bojí, nesmí do barev

Jak už jsme naznačili výše, pánské outfity nemusí nutně být v jednotvárných tmavých odstínech. Pro odvážnější z vás máme tipy, jak se nebát barev a zkombinovat kalhoty a ponožky různých odstínů tak, aniž by to bylo nevkusné. Prozradíme vám jednoduchý trik, kterému se říká pravidlo tří. První barva bude základní, druhá je vždy doplňková a můžete ji kombinovat v různých odstínech a třetí je taková třešnička na dortu. Pokud si to stále nedokážete představit, popíšeme vám názorný příklad. Tmavě modré kalhoty a světle modrá košile doplněná o světle hnědý pásek a tmavě hnědé boty. Celý outfit je okořeněn oranžovými ponožkami. Tadááá. Pokud si nejste jistí, jaké barvy k sobě ladí, vyskládejte si jednotlivé kousky oblečení na věšák vedle sebe a pozorujte, jaké barevné spojení je pro vás to pravé.

Smrtelné hříchy

Když už se tady tak chvástáme, přihodíme ještě pár mouder, za které by nám někteří měli platit zlatými valouny. Největší prohřešek, který vídáme na ulicích, respektive v kavárnách, je, když dotyčnému čouhá z pod ponožek holé lýtko. Ponožky by měly být dostatečně dlouhé, aby zakryly celou nohu. O tom žádná. A druhá rada pro ty, kteří nechtějí přijít do pekla. Nikdy, opakujeme, nikdy si neberte čistě bílé ponožky k obleku. Z toho dostáváme vždycky osypky. 

To je prozatím vše z naší módní minilekce. Doufáme, že jste se poučili a módní guru Františka vás ohodnotí pěti hvězdami.